Shop Mobile More Submit  Join Login
Drachena by grzanka Drachena by grzanka
Finnaly. This one was hard for me to paint, I've made million of versions, but I almos like final result.

This is my long-awaited part of trade with ~BlackScaled, her character Drachena. Beautiful, strong dragoness I slimmed her a bit, and put her in fire - sorry ;) hope you like it!
here is her part:

looks good isn't it? :D


DON'T USE.


NOTE. I'm sorry for not replying to your comments, for not commenting on your work. I'm still trying to pull myself together and finally begin to be active regularly. If anyone would have any questions or matters to me, much easier and probably faster is sending me a Note or email. Thank you for everything (especially for your patience)
Add a Comment:
 
:iconprismatdragon:
PrismatDragon Featured By Owner May 3, 2014  Student Traditional Artist
Ekstra

eee że w ogniu, bez kitu dopóki nie przeczytałem myślałem że to burza piaskowa
Reply
:iconjocamasil:
jocamasil Featured By Owner Nov 20, 2012
nice colours
Reply
:iconcorbulofolkvar:
CorbuloFolkvar Featured By Owner Feb 9, 2012  Hobbyist General Artist
THIS LOOKS AWSOME :)
Reply
:icondragongirl269:
Dragongirl269 Featured By Owner Jan 29, 2012  Hobbyist Digital Artist
wow, that looks rly cool 0.0
its all like red n fiery n stuff
Reply
:iconsoldiertoger:
SoldierToger Featured By Owner Aug 13, 2011  Hobbyist
Really love the feel of this one. The details of the head fading into that silhouette. Very very cool effect.
Reply
:icondenece-the-sylcoe:
Denece-the-sylcoe Featured By Owner Aug 12, 2011  Student Digital Artist
Stunning, just stunning!
Reply
:iconiagal:
Iagal Featured By Owner Jul 27, 2011  Professional Traditional Artist
Przepraszam, że komentuję to dopiero dzisiaj, ale...jak zobaczyłam to po raz pierwszy, byłam w ciężkim szoku. W pełnym tego słowa znaczeniu.
W prawie niesprawdzanej teraz skrzynce zobaczyłam nowego watchera...weszłam jego na profil, żeby podziękować. Zerknęłam na jego favy - widząc jedną z prac ledwie wyszeptałam - To. Jest. Genialne. Potem przypatrzyłam się miniaturze, zobaczyłam tytuł - Drachena, otworzyłam...i wierz, czy nie, ale byłam bliska utraty przytomności. Tak się w każdym razie czułam. Ta praca jest absolutnie niesamowita. Byłabym jej fanką nawet, gdyby nie była to Drachena. Śmiem twierdzić, że to jest jedna z najlepszych prac, jakie widziałam na DA. A już na pewno najlepszych, jakie dostałam.

To jest po prostu perfekcyjne. Jak jakiś podziwiany przez tysiące, słynny obraz z muzeum. Taki niedostępny, idealny. Trudno mi uwierzyć w moje szczęście. Naprawdę.
Kolorystyka, pomysł, są absolutnie genialne. Trafiłaś w dziesiątkę - uwielbiam takie kolory, uwielbiam patrzeć w płomienie. Teraz odkryłam, jak to pasuje do mojej postaci. Dziękuję. Bardzo. Dziękuję.
Dostawałam już wiele pięknych, nieraz wyjątkowych prac, dostawałam też trady i prezenty dość banalne. A to...to jest tak piękne, klimatyczne, z sercem i z duszą. Jak pewna osoba powiedziała o tej pracy - moim zdaniem trafiając w dziesiątkę, bo właśnie tak się czuję - za taką pracę można byłoby zrobić i ze sto rysunków, a i tak byłoby mało. Aż trudno jest mi opisać swoją wdzięczność.
Dobrze, ja tak krążę i krążę...a wypadałoby przejść do konkretów.
Niesamowicie ukazałaś te płomienhe, zamazałaś sylwetkę postaci, w znakomity sposób ukazując jej anatomię, czy nawet charakter. To jest czasem najtrudniej ukazać. A ta Drachena - mimo, że jak napisałaś, trochę ją odchudziłaś - jest tu prawdziwą Dracheną. Czuć tu jej charakter. Wracając do samego ognia - świetnie użyłaś plam i najróżniejszych kolorów, efekt jest wręcz magiczny. Nie jest to hiperrealizm, to jest o wiele więcej. Ogień różni się dosyć od tego ze zdjęć, a jednak widać, że to jest ogień. Inny, ale właśnie piękniejszy i bardziej niezwykły.
Skrzydła...mało kto rysuje - czy, właściwie, w tym przypadku - raczej maluje skrzydła tak pięknie, jak Ty. Doskonale czujesz je, 'zginasz' w nich kości, tworząc piękne, niełatwe do narysowania pozy.
Znowu widać wspaniałe działanie barwą, plamą, kontrast, w Twoich pracach wyraźny jak u mało którego artysty na DA, to skrzydło jest jak wyjęte z obrazu Caravaggia lub Rembrandta. Napięcie błony, zgięcie ramienia, zaznaczenie krawędzi skrzydła, delikatny akcent - przerwana w jednym miejscu błona - wszystko jest idealnie wymierzone, składa się na perfekcyjną całość. To skrzydło jest niesamowite w pełnym tego słowa znaczeniu.
Łapy - pięknie dodające pracz dynamiki, znakomite anatomicznie. Jestem po prostu zachwycona tą pozą, wyciągniętą przednią łapą, sposobem zaznaczenia palców. Perfekcja. Znowu. Mogę na nie patrzeć i patrzeć.
Brzuch. Zamazany, a jednak widać na nim łuski o najróżniejszych kształtach, zaznaczone ze znakomitym wyczuciem, podkreślające całość i tworzące wspaniałą fakturę...do tego to kontrastowe światło, padające na sam grzbiet. Jak zwracam na to uwagę na co lepszych pracach różnych artystów - to nie jest po prostu kadłub łączący różne części ciała, to jest znakomita całość, niegorsza od innych elementów tworzących całą pracę.
Szyja...kolejny element często ignorowany w pracy. Nie wiem dlązego, ale akurat szyjom uwielbiam się przyglądać. Ale raczej tym w naturze, bo mało kto rysuje szyje ciekawie. Tu mam idealny obiekt do wpatrywania się weń przez godziny, szyja idealna. Znakomicie oświetlona, o pięknie pasujących do tej części ciała dużych łuskach. I te są świetnie zaznaczone. A jak już mowa u zaznaczeniu - pięknie wprowadzone paski, świetnie ją podkreślają. Kolce są namalowane niesamowicie, bardzo podoba mi się, jak są oświetlone. Ach, i te czerwone łuski! Również pięknie namalowane, pasujące bardzo do tła, choć wyraźnie, kontrastowo się od niego odcinające.
A teraz deser!
Ta głowa to jest już absolutne mistrzostwo. Ten wyraz twarzy... genialny. Wspaniale pasuje do tej postaci i jest znakomicie przedstawiony. To świecące z ciemnej głowy oko, ten cudowny wyraz pyska... to jest takie jej! xD To znaczy... takie moje! :D Znowu trafiłaś doskonale z pomysłem, w dodatku przedstawiając to "trafienie" w bezbłędny sposób. Kształt pyska, zaznaczenie poszczególnych jego części, wszystko jest po prostu piękne. W pełni tego przesadnie często używanego słowa znaczeniu. Znowu świetnie dodane paski, bardzo podoba mi się, jak podkreślają kształt jej głowy. Znakomicie zaznaczone rogi, pięknie uzupełnione kolorowym akcentem. I te pióra! Doskonałe, takie konrastowe, jasne, piękne, o odpowiednim kształcie.
I jeszcze ten ogon, o którym śmiałam nie napisać wcześniej! Znakomite uzupełnienie, pięknie zaznaczony jaśniejszą kreską, piękne niknie w płomieniach.

Nie wiem, jak dziękować. Choćbym jeszcze długo pisała, słowa mojej wdzięczności nie wyrażą. Teraz aż mi wstyd, że moja część wygląda, jak wygląda. Użyłam wtedy całych moich ówczesnych umiejętności, ale to jest takie... takie nic, w porównaniu z tym cudem. D: w dodatku mama zabroniła robić mi tła, "bo zepsuję",jeszcze bardziej mi głupio z tego powodu... xD Obiecuję, że jakoś postaram się odwdzięczyć. Obiecuję. Chciałam zrobić prezent urodzinowy, nie zdążyłam, ale obiecuję, że życzenia, które już przygotowywałam tydzień temu prędzej czy później dotrą, wraz z jakimś rysunkiem, oczywiście. : D
Dziękuję. Wielce dziękuję. Za to, że się zgodziłaś, za to, że dostałam od Ciebie coś tak pięknego. Dziękuję.
Mam nadzieję, że będę kiedyś rysować lepiej i że kiedyś jeszcze zgodzisz się na trade ze mną. Byłabym chyba jedną z najszczęśliwszych osób na świecie.
Choć przykro mi, że ta praca sprawiła Ci dużo kłopotu... wiedz, że ją uwielbiam. Będę ją sławić, wielbić i promować.
Mistrzu.
Reply
:icongrzanka:
grzanka Featured By Owner Sep 15, 2011  Student General Artist
Dziękuję za tak obszerny komentarz - nie ukrywam, że najprawdopodobniej najdłuższy jaki kiedykolwiek otrzymałam - co spowodowało to, że dopiero teraz odpowiadam na niego. Niesamowitą przyjemność sprawia mi samo wspominanie tego, co tutaj napisałaś. Zgadza się, człowiek kreatywny nie powinien spoczywać na laurach, ale nie ukrywajmy, każdy czasem potrzebuje usłyszeć/przeczytać coś miłego, a to co otrzymałam od Ciebie ładuje mi bateryjki szczęścia na długo, i daje siłę i inspirację do kontynuacji :)

Czuję swego rodzaju dumę, czytając Twoje 'streszczenie' samej formy obrazu. Naprawdę mało kto potrafi tak szczegółowo dostrzec wszelkie niuanse i detale, a co ważniejsze - podzielić się swoimi uczuciami związanymi z daną pracą. Z tego wnioskuję, że rzeczywiście ogromne wrażenie musiała wywrzeć na Ciebie moja praca, co dla mnie jest bezcennym prezentem i daje satysfakcję, dzięki której chcę dawać z siebie jeszcze więcej!

I przestań proszę pisać takie rzeczy, bo się robi głupi nastrój - masz wielkie umiejętności, a skoro sama piszesz że będziesz ciągle ćwiczyć - nie ma tematu, wszystko wiadomo ;) co do następnego trade'a - jak najbardziej :)
Reply
:iconiagal:
Iagal Featured By Owner Oct 31, 2011  Professional Traditional Artist
Przepraszam za opóźnioną odpowiedź, ale ostatnio mnie nie było na DA. D:
Bardzo się cieszę, że mogłam jakoś pomóc, zmotywować. : D między innymi o to mi chodzi, gdy piszę komentarz!

Faktycznie, zrobiła na mnie ogromne wrażenie, które wciąż się nie zmienia, ilekroć otworzę sobie Twoją pracę. Jeżeli udało mi się je jakoś ukazać, to mój cel został osiągnięty!

Bardzo dziękuję! Zwłaszcza za wiarę we mnie i za to, że zgodziłaś się na powtórzenie takiej jakże miłej wymiany.Daj znać, jak będziesz miała chwilę! (albo ja Cię kiedyś pomęczę. : D)
Reply
:iconbaal-zamon:
Baal-zamon Featured By Owner Jul 26, 2011
:jawdrop:
Reply
:iconvampireshiver:
vampireshiver Featured By Owner Jul 23, 2011
O.O cool
Reply
:iconopkluu:
Opkluu Featured By Owner Jul 23, 2011  Hobbyist Digital Artist
Amazing, I love the shilloutte of the back end and the wings the most!
Reply
:iconbladeninja76:
Bladeninja76 Featured By Owner Jul 22, 2011  Hobbyist Traditional Artist
taken by surprise at first glance. lovin this crimson beast I can barely see.
Reply
:iconjerica128:
jerica128 Featured By Owner Jul 22, 2011  Hobbyist General Artist
Love how you put her in fire, it really gives it that "live action" feel to it I think :D
Reply
:icontayjay5:
TayJay5 Featured By Owner Jul 22, 2011  Student Filmographer
Nice colour scheme, very good!!!
Reply
:icontayjay5:
TayJay5 Featured By Owner Jul 22, 2011  Student Filmographer
very good technique!!! i meant to say.
And excellent drawing to!
Reply
:iconshadowdragon22:
ShadowDragon22 Featured By Owner Jul 22, 2011   Digital Artist
wow that is so awesome! That dragon looks really cool, and I love the colouring =]
Reply
:icongrzanka:
grzanka Featured By Owner Jul 22, 2011  Student General Artist
thanks :)
Reply
:iconsfinga:
Sfinga Featured By Owner Jul 22, 2011
Lovely! Love it on so many levels
Reply
:icongrzanka:
grzanka Featured By Owner Jul 22, 2011  Student General Artist
thank you :)
Reply
:iconlankya:
Lankya Featured By Owner Jul 22, 2011  Hobbyist Digital Artist
What I really like about your painting is that this dragon seems to really be able to fly while some others semm to have wings only as a decoration:S

great great work!
PS: I thought your dragon is in a desert, but fire is also great :heart:
Reply
:icongrzanka:
grzanka Featured By Owner Jul 22, 2011  Student General Artist
thank you so much :)
Reply
:iconlankya:
Lankya Featured By Owner Jul 22, 2011  Hobbyist Digital Artist
no problem ;)
Reply
:iconrozbojniczka:
rozbojniczka Featured By Owner Jul 22, 2011  Hobbyist Digital Artist
wooooooooooooow *_*
Reply
:icongrzanka:
grzanka Featured By Owner Jul 22, 2011  Student General Artist
dzięki :)
Reply
:iconrozbojniczka:
rozbojniczka Featured By Owner Jul 22, 2011  Hobbyist Digital Artist
jesteś mistrzynią smoków :)
Reply
:iconenigmatic-ki:
Enigmatic-Ki Featured By Owner Jul 21, 2011  Hobbyist General Artist
I Love it~ ^^
Reply
:icongrzanka:
grzanka Featured By Owner Sep 15, 2011  Student General Artist
thank you :)
Reply
:iconenigmatic-ki:
Enigmatic-Ki Featured By Owner Sep 15, 2011  Hobbyist General Artist
You're Welcome~
Reply
:iconwingsofreedom695372:
Wingsofreedom695372 Featured By Owner Jul 21, 2011  Hobbyist Traditional Artist
Looks amazing!!!
Reply
:icongrzanka:
grzanka Featured By Owner Jul 22, 2011  Student General Artist
thanks :3
Reply
:iconwingsofreedom695372:
Wingsofreedom695372 Featured By Owner Jul 22, 2011  Hobbyist Traditional Artist
^v^
Reply
:iconsmocza-wladczyni:
Smocza-wladczyni Featured By Owner Jul 21, 2011
Super zabawa kolorem/kontrastem :)
Reply
:iconjrakob:
Jrakob Featured By Owner Jul 21, 2011  Hobbyist General Artist
I like the red color, makes me think of mars
Reply
:icongrzanka:
grzanka Featured By Owner Jul 22, 2011  Student General Artist
thank you :)
Reply
:iconxeraki:
Xeraki Featured By Owner Jul 21, 2011  Professional General Artist
I wish I could force myself to stop rendering so much and just do some fun speedpainting type art, because these just look gorgeous!
Reply
:icongrzanka:
grzanka Featured By Owner Jul 22, 2011  Student General Artist
thank you :) I think you should just do some :)
Reply
:iconnovarock:
Novarock Featured By Owner Jul 21, 2011  Professional General Artist
wow :D magnificent ^^
Reply
:icongrzanka:
grzanka Featured By Owner Jul 22, 2011  Student General Artist
thanks ^^
Reply
:iconnovarock:
Novarock Featured By Owner Jul 22, 2011  Professional General Artist
a pleasure! :)
Reply
:icondarlantanis:
Darlantanis Featured By Owner Jul 21, 2011  Hobbyist Writer
This is quite skilled. :la:
Reply
:icongrzanka:
grzanka Featured By Owner Jul 22, 2011  Student General Artist
thank you ^^
Reply
:iconschl4fmuetze:
schl4fmuetze Featured By Owner Jul 21, 2011  Hobbyist Digital Artist
Such. an. EPIC. Dragon :iconiloveitplz:
Very well done!
She looks very terrific!
Reply
:icongrzanka:
grzanka Featured By Owner Sep 15, 2011  Student General Artist
thanks! :la:
Reply
:iconkiinastar:
kiinastar Featured By Owner Jul 21, 2011
Nice, love the colors and dragon!!!
Reply
:icongrzanka:
grzanka Featured By Owner Sep 15, 2011  Student General Artist
thank you :)
Reply
:iconkiinastar:
kiinastar Featured By Owner Sep 15, 2011
Your very welcome!!! :)
Reply
:iconmrocznadeadly:
MrocznaDeadly Featured By Owner Jul 21, 2011
omg,ale to jest świetne...brak mi słów xd
Podobają mi się te skrzydła x3
Reply
:icongrzanka:
grzanka Featured By Owner Jul 22, 2011  Student General Artist
dziękuje :)
Reply
:iconnatoli:
Natoli Featured By Owner Jul 21, 2011  Hobbyist Traditional Artist
Super kształt skrzydła i te kolory O.O
Reply
Add a Comment:
 
×
Details

Submitted on
July 21, 2011
Image Size
407 KB
Resolution
1000×551
Link
Thumb
Embed

Stats

Views
10,748
Favourites
913 (who?)
Comments
51
×